آخرین اخبار
سیب رددلیشز

سیب رددلیشز

سیبب رددلیشز
سیب رددلیشز یا همان لبنانی قرمز ویژگی درخت: بصورت گسترده رشد می کند و بسیار پربازده می باشد. این گونه به ویروس لکه سیاه و بسیاری از آفت های دیگر سیب مقاوم می باشد.ساختار میوه: رنگ پوسته میوه قرمز است.زمان محصول: اواخر شهریورماه. مهم ترین رقم تجارتی دنیاست

سیبها مانند بیشتر گیاهان چند ساله معمولا” بصورت لقاح غیر جنسی واز طریق پیوند تکثیر می شوند.

باغهای سیب را با کاشت درختان دو یا سه ساله احداث می کنند.

درختان سیب نسبتا” به شرایط خاک بی تفاوت هستند و در دامنه گسترده ای ازمقادیر PH و سطوح حاصلخیزی رشد می کنند

درختان سیب هر دوسال مستعد باردهی است. اگر میوه را در مواقعیکه درخت محصول زیادی دارد ،بار آن را کم نکنند موجب کاهش گل دهی در سال بعد خواهد شد. کم کردن از بار درخت حتی خارج از زمان آن ، به برداشت محصول قابل توجه درهرسال کمک می کند.

سمپاشی برای آفات حشره ای نباید زمان شکوفه دهی انجام شود چون این امرموجب مرگ گرده افشانها می شود.

میوه ای شیرین و ترد و خوشمزه دارد . دیر رس است – گرده افشان خوبی برای دیگر سیب هاست – احتیاج به گرده افشان دارد . گرنی اسمیت ، گلدن دلیشس و فوجی گرده افشان مناسبی برای آن هستند – مقدار سرمای لازم آن حدود ۷۰۰ ساعت است .

ویژگی درخت: درخت، بصورت گسترده رشد می کند و بسیار پربازده می باشد. این گونه به ویروس لکه سیاه و بسیاری از آفت های دیگر سیب مقاوم می باشد.

ساختار میوه: رنگ پوسته میوه قرمز است. مهم ترین رقم تجارتی دنیاست و در ایران بعد از گلدن قرار دارد و دلیل آن نبود امکانات کافی برای انبار کردن آن است. تمایل به سال آوری دارد. پس تنک کردن ضروریست. مناسب مناطق ییلاقی با تابستان طولانی، هوای خنک شب ها، آسمان صاف بدون غبار و ابر و مه در دوران رسیدن است.
نام: سیب قرمز
نام علمی: رد دلیشز
منشا: آمریکا
وزن میانگین میوه: ۱۶۰ الی ۲۰۰ گرم
زمان رسیدن میوه: اول مهرماه
زمان اولین باردهی سه سال بعد از کشت
عمر اقتصادی: ۴۰ سال
تحمل سرمای زمستانی: -۲۵c  الی -۳۰c
پایه: سیب بذری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های علامت گذاری شده الزامی هستند . *

*